Miejska Biblioteka Publiczna w Złotoryi

Strona główna


Zapraszamy serdecznie!

Już 26 kwietnia 2024 r. (piątek)

godz. 18:00

Spotkanie autorskie ze złotoryjaninem Patrykiem Kowalczykiem autorem książki "Rubinowa wyspa".

Patryk to nie tylko pisarz, ale także przewodnik, który inspiruje innych do wyznaczania sobie celów i dokonywania zmian. Jego powieść fantasy oprócz tego, że przedstawia i kreuje świat utkany w wyobraźni, to również burzy istniejące światopoglądy, sprawiając, że czytelnicy odkrywają nowe perspektywy. Z każdej zawiłej, skomplikowanej, a niekiedy toksycznej relacji, bądź sytuacji, autor ten wyciska tyle emocji, ile się tylko da, a następnie przelewa je na papier, przez co wykreowani bohaterowie stają się lustrem ludzkich doświadczeń, odzwierciedlając zarówno triumfy, jak i zawiłości natury człowieka. Poza literaturą Patryk oddaje się swojej pasji do kina, która wzbogaca jego umysł i wyobraźnię.


Dyskusyjny Klub Książki. Dobre książki i kawa. Miejska Biblioteka Publiczna w Złotoryi zaprasza na najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 24 kwietnia 2024 r., godz. 16:00. Tematem spotkania będzie książka "Nigdy, nigdy mnie nie złapiecie Williama Whortona. Zapraszamy!

 


Miejska Biblioteka Publiczna w Złotoryi. Z książką na Ty 2024.

Ręka w rękę z przygodą i tajemnicą. Powiatowy konkurs czytelniczy dla klas V, VI, VII, VIII szkół podstawowych.

 Zapisy do 28 kwietnia 2024 r.

 Szczegółowy Regulamin w siedzibie biblioteki oraz na stronie www.mbp.zlotoryja.pl 


Czytanie książek łatwiejsze dla osób niepełnosprawnych dzięki nowej usłudze w naszej bibliotece!
Miło jest nam poinformować, że Biblioteka przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób z dysfunkcją wzroku – Edycja 2023” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
W ramach projektu nasza biblioteka otrzymała nieodpłatnie jeden egzemplarz odtwarzacza cyfrowych książek mówionych – Czytak 4. Urządzenie jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące, jest także przyjazne dla osób starszych. Charakteryzuje się bardzo prostą obsługą i dobrą jakością dźwięku. W łatwy sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.
Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących. Udostępniony nam przez Stowarzyszenie „Larix” księgozbiór, który liczy obecnie 3522 książki mówione, będzie wciąż powiększany o nowe ciekawe pozycje książkowe. Jak wypożyczyć urządzenie? - SZCZEGÓŁY WKRÓTCE...
 
 

 
Już są! Kody do Legimi na Dolnym Śląsku 2024. Wypożyczaj i czytaj bez limitu. Bezpłatny dostęp do ponad 180 000 ebooków, audiobooków i synchrobooków. O kody pytaj w Wypożyczalni dla Dorosłych i Czytelni. Przyjdź do złotoryjskiej książnicy i odbierz darmowy kod. Zarejestruj/zaloguj się na sronie https://www.legimi.pl/dbpw/. Pobierz aplikację i ciesz się książką gdzie chcesz i kiedy chcesz.
 
 
Legimi w liczbach za 2023 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Złotoryi wydała 237 kodów, czytelnicy aktywowali 146 kodów. Liczba wypożyczonych ebooków 5401 w tym otwarć 2727, liczba wypożyczonych audiobooków 1369 w tym otwarć 982. Najczęściej wypożyczane ebooków: 1. J. Kuciel-Frydryszak "Chłopki. Opowieść o naszych babkach" 2. R. Mróz "Kabalista"  3. C. Lackberg "Fjallbacka. Kukułcze jajo". Najczęściej wypożyczane audiobooki: 1.J. Gómez-Jurado "Reina Roja. Czerwona królowa"2.J. Kuciel-Frydryszak "Chłopki. Opowieśćo naszych babkach" 3. M. Gorzka "Polowanie na psy".

Biblioteka zakupiła dostęp do Legimi za kwotę 25 000 zł. w tym, dzięki inicjatywie obywatelskiej Biblioteka pozyskała 20 000 zł ze środków Złotoryjskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 na zakup usługi zdalnego dostępu do książek w serwisie Legimi.