Miejska Biblioteka Publiczna w Złotoryi

Strona główna


Miejska Biblioteka Publiczna w Złotoryi serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w powiatowym konkursie plastycznym. Regulamin kokursu oraz karta zgłoszenia dostępne na stronie www biblioteki w zakładce - REGULAMINY.
 
Miejska Biblioteka Publiczna w Złotoryi zaprasza do wzięcia udziału w powiatowym konkursie plastycznym dla klas IV i V szkół podstawowywch. Wykonaj projekt przedmiotu codziennego użytku w wersji udoskonalonej - wesja 2.0. Termin składania prac: 15 kwietnia 2023 r. Rozstrzygnęcie konkursu 21 kwietnia 2023 r. Szczegółowy regulamin w siedzibie Biblioteki oraz na stronie www.mbp.zlotoryja.pl w zakładce regulaminy.
 
  
Miejska Biblioteka Publiczna w Złotoryi serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w powiatowym konkursie czytelniczym. Regulamin kokursu oraz karta zgłoszenia dostępne na stronie www biblioteki w zakładce - REGULAMINY.

Miejska Biblioteka Publiczna w Złotoryi zaprasza do wzięcia udziału w powiatowym konkursie czytelniczym. Zagadki i tajemnice. Powiatowy konkurs czytelniczy dla klas V, VI i VII szkół podstawowych. Zapisy do 28 kwietnia 2023 r. Szczegółowy regulamin w siedzibie Biblioteki oraz na stronie www.mbp.zlotoryja.pl w zakładce - REGULAMINY.

 

 

Już od dziś zapraszamy po nowości w Wypożyczalni dla Dorosłych zakupione w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0"

Miejska Biblioteka Publiczna w Złotoryi otrzymała dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach

e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0

 

Już wkrótce w Wasze ręce trafią książki zakupione w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0"

Miejska Biblioteka Publiczna w Złotoryi otrzymała dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach
e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0

Nowa odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w naszej bibliotece już w październiku!

W tegorocznej edycji projektu na Małych Czytelników będzie czekać jednak wiele nowości!

Jak działa projekt?
Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą bibliotekę, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?
• Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
• Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
• Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.
Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
 

 

 
Legimi w liczbach za 2021 r. Miejska Boiblioteka Publiczna w Złotoryi wydała - 148 kodów, czytelnicy aktywowali - 108 kodów. Liczba wypożyczonych ebooków - 8115 w tym otwarć - 4068, liczba wypożyczonych audiobooków - 1666 w tym otwarć - 631. Czy przeczytano? - tego nie wiemy. Najczęściej wypożyczane ebooki: Pierwsze miejsce "Gambit królowej" W. Tevisa, drugie miejsce "Narzeczona nazisty" B. Wysoczańskiej, trzecie miejsce "Skazana" E. Ornackiej. Najczęściej wypożyczane audiobooki: Pierwsze miejsce "Nic się nie dzieje" K. Nicolai, drugie miejsce"Piętno" P. Piotrowskiego, trzecie miejsce "Chechło" P. Świst.
Biblioteka zakupiła dostęp do Legimi za kwotę 10 000 złotorych (w tym 3000 złotych dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Kierunku Interwencji1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dobrych wiadomości nigdy dość! Śpieszymy z ważną dla wielu czytelników informacją.

Złotoryjska książnica informuje, iż kontynuuje współpracę z Legimi.

Ważna informacja:

  • Od 27 stycznia 2022 r. wydajemy nowe kody dostępu, dzięki którym będzie można korzystać z Legimi w roku 2022.
  • Liczba kodów jest ograniczona, a o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszenia. Dla jednego czytelnika przydzielony jest tylko jeden kod. Nie ma możliwości „rezerwacji” kodu drogą telefoniczną, mailową, ani przez osoby trzecie. Czytelnik z aktywna kartą biblioteczną może otrzymać tylko jeden kod dostępu do Legimi.
  • Możliwość korzystania z oferty abonamentowej Legimi, oferowanej przez Bibliotekę w ramach „Legimi na Dolnym Śląsku”, mają wyłącznie Czytelnicy, posiadający aktywną kartę biblioteczną oraz nie posiadają zadłużeń wobec Biblioteki.Księżniczka", 6 miejsce "Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć", 7 miejsce"Opowieśći ze wsi", 8 miejsce "Lato Pauli" Anny M. Gorgolewskiej, 9 miejsce "Czas na piosenki", 10 miejsce "Janko Muzykant" Henryka Sienkiewicza

Miejska Biblioteka Publiczna w Złotoryi zaprasza do Czytelni. Gazety i czasopsima (do skorzystania na miejscu i wypożyczenia do domu) m.in. Gazeta Polska Codziennie, Gazeta Wrocławska, Gazeta Wyborcza, Mój piękny ogród, National Geographic Polska, Newsweek Polska, Newsweek zdrowie, Poradnik domowy, Sieci, Sudety, Świat na dłoni, Zwierciadło oraz wiele innych tytułów o tematyce ekologicznej. Literatura popularno-naukowa m.in. psychologia, kryminologia, bezpieczeństwo publiczne, medycyna, przewodniki turystyczne, księgozbiór regionalny i wiele innych. Darmowa kawiarenka internetowa oraz wi-fi, ksero, drukowanie, skaner, Academica - cyfrowa wypożyczalnia międzybibliotecznaksiążek i czasopsim naukowych.